V priebehu júna sa môžu Slováci prihlasovať do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli. Svojich fanúšikov má súťaž aj v Trnavskej kováčni HKS Forge. Tento rok vznikli tri tímy, každý so štyrmi zástupcami, ktorí sa snažia najazdiť čo najviac kilometrov.

O víťazstvo súperia interne, ale aj v celoslovenskom meradle. Ich zamestnávateľ túto aktivitu víta a podporuje. „Aj preto sme sa rozhodli pre týchto aktívnych kolegov pripraviť prekvapenie,“ objasňuje Ivana Kajanová z oddelenia Evnironment a bezpečnosť pri práci.

„V jedno ráno sme ich čakali so štedro nachystanými raňajkami. Pri spoločnom stole si mohli naši nadšenci cyklistiky vychutnať plnené croissanty, žemle aj fantastickú kávu.“ Súťažiaci dochádzajú do kováčne na bicykli jednak v rámci Trnavy, niektorí však denne merajú cestu aj z okolitých obcí, napríklad z Dolných a Horných Orešian či z Brestovian.

Prekonanie takejto trasy už nie je relaxačnou jazdou, ale skôr rannou športovou aktivitou, po ktorej iste dobre padne sprcha. „Takéto podmienky máme u nás v kováčni vytvorené, ako aj miestnosť, v ktorej si môžu cyklisti bezpečne uložiť bicykle,“ dopĺňa Ivana Kajanová. Zamestnancov, ktorí sa zapojili do celoslovenskej súťaže ocenia aj tento rok interne. Vlani si napríklad užili spoločne strávený čas v Laser Arene a potešili ich aj darčekové koše.

kvet